Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TEATR PRZY STOLIKU - SZTUKA "AKOMPANIATOR" -.

Utworzono dnia 19.12.2019
Czcionka:

W piątkowy wieczór - 13 grudnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Łukcie miała zaszczyt gościć po raz kolejny aktorów z Teatru im. Stefana w Olsztynie – tym razem Panią Wiesławę Szymańską oraz Pana Macieja Mydlaka. Słowo wstępne o tragikomicznej sztuce Anny Burzyńskiej pt. „Akompaniator” wygłosiła Pani Elżbieta Lenkiewicz – kierownik artystyczny cyklu Teatrów przy Stoliku.
Sztuka opowiadała o obsesyjnej miłości pianisty do divy operowej od 30 lat nieświadomej uczuć kotłujących się w duszy i umyśle skromnego, nieśmiałego akompaniatora. Ten zaś, owładnięty bezgraniczną, nieodwzajemnioną miłością, buduje swój wymarzony związek z ukochaną, ale... bez niej. Konsekwencje zmyślenia silniejszego od prawdy, okazały się zaskakujące dla obu stron. Sztuka czytana rewelacyjnie przez aktorów, wywoływała na przemian diametralnie skrajne emocje u widzów, od rozbawienia do... przerażenia.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Otwarci na świat - czytelnicy w biblio(akcji)”, na które biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

.

Utworzono dnia 19.12.2019, 10:35

Biuletyn Informacji Publicznej