Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TEATR PRZY STOLIKU "PIERWSZA MŁODOŚĆ".

Utworzono dnia 21.09.2018
Czcionka:

Ci z Państwa, którzy piątkowy wieczór 14 września 2018 r. postanowili spędzić w bibliotece z Teatrem przy Stoliku, jak zwykle nie zawiedli się. Sztuka "Pierwsza młodość” poprzedzona prelekcją Elżbiety Lenkiewicz - kierownika artystycznego olsztyńskiego Teatru przy Stoliku, wywoływała wśród licznie zgromadzonej publiczności spontaniczne, żywiołowe reakcje w odpowiedzi na brawurową grę aktorek Teatru Stefana Jaracza.
"Pierwsza młodość" to współczesna komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki. Bohaterkami są dwie damy z francuskiej prowincji. Simone, która pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią. W tę postać wcieliła się znana z telewizyjnego serialu "Nad rozlewiskiem" aktorka Irena Telesz-Burczyk. Renée to jej przeciwieństwo - spokojna, wyważona i cnotliwa starsza pani. Tę postać zagrała również znana ze wspomnianego serialu - olsztyńska aktorka Joanna Fertacz.
Kiedy drogi Simone i Renée przypadkowo się skrzyżują, okaże się, że jedna drugą cudownie uzupełnia. Obie marzą o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. Łączy je samotność i poczucie wyobcowania. W poszukiwaniu szczęścia wyruszają w podroż, która może się okazać podróżą ich życia.
Przedstawienie zostało sfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego w ramach projektu Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur pn. "TEATR PRZY STOLIKU NA WARMII I MAZURACH"

TEATR PRZY STOLIKU "PIERWSZA MŁODOŚĆ".

Utworzono dnia 21.09.2018, 12:23

Biuletyn Informacji Publicznej