Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TEATR PRZY STOLIKU "GWAŁTU, CO SIĘ DZIEJE"

Utworzono dnia 20.11.2019
Czcionka:

18 listopada 2019 r. …..godz. 16.50 - brak miejsc na parkingu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie, wszystkie miejsca w sali kinowej zajęte, na scenie... 6 stolików i 13 pustych krzeseł. Godz. 17.15 - w takt oberka wchodzą pojedynczo aktorzy i zajmują miejsca przy stolikach. Chociaż niektórzy z publiczności wiedzą, kogo mogą się spodziewać na scenie, to i tak są zaskoczeni wyglądem pojawiających się postaci. I o to chodziło!
Przez prawie 2 godziny licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, a mianowicie w spektaklu Teatru przy Stoliku w wykonaniu czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukcie. Wystawiana sztuka – komedia Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu! Co się dzieje!” była końcowym etapem warsztatów teatralnych z nietuzinkową aktorką Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie – Panią Ireną Telesz-Burczyk, zorganizowanych w ramach projektu „Otwarci na świat – czytelnicy w biblio(akcji)” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
A teraz będą same PODZIĘKOWANIA:

 
Tak liczną publiczność zawdzięczamy ks. Zbigniewowi Żabińskiemu, który jak widać… skutecznie zachęcił mieszkańców do obejrzenia spektaklu, nagłaśniając to wydarzenie w „ogłoszeniach parafialnych”. Dziękujemy!

DZIĘKUJEMY Państwu za tak liczne przybycie i za tak wspaniałą, żywą reakcję podczas gry aktorów, śmiech, brawa i owacje na stojąco!
Oczywiście nie bylibyśmy w stanie pomieścić ok. 180 osób w bibliotece, dlatego bardzo DZIĘKUJEMY Dyrektor GOK-u Pani Annie Czubkowskiej za udostępnienie sali kinowej oraz Łukaszowi i Grzegorzowi za pomoc techniczną i stworzenie nam wszystkim optymalnych warunków do obejrzenia spektaklu.
DZIĘKUJEMY naszej kochanej Irence Telesz przede wszystkim za SERCE, za to, czego nas nauczyła podczas warsztatów oraz za piękne, budujące słowa wygłoszone przed przedstawieniem.

DZIĘKUJĘ wam AKTOROM, za wygospodarowanie czasu na udział w warsztatach, za niesamowite zaangażowanie w przygotowaniach do spektaklu, a przede wszystkim za wspaniałą grę! Posługując się słowami Grzegotki ze znanej nam sztuki… „Choćbym się plackiem położyła u nóg Waszmości, jeszcze byłabym za wysoka do niskiego ukłonu, przynależnego TALENTOWI Waszemu”.

.

Utworzono dnia 20.11.2019, 17:28

Biuletyn Informacji Publicznej