Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDĄ OMILIANOWICZ.

Utworzono dnia 23.05.2018
Czcionka:

6 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukcie gościliśmy Panią Magdę Omilianowicz – reporterkę, dziennikarkę i podróżniczkę, autorkę książek o tematyce społecznej i podróżniczej, tj. „Kalejdoskop”, „Procentowo”, „Przekraczające granice”, „Wyspy kanaryjskie Lanzarote- witajcie w raju”. Dziennikarka zaczęła od jednego z topowych tematów – książki „Bestia. Studium zła”. Omilianowicz jako pierwsza przeprowadziła wywiad z mordercą, zapoznała się z aktami, dotarła do kobiety, która jedyna przeżyła jego atak, rodzin ofiar, prokuratora oraz psychologów, zdradziła kulisy spotkania twarzą w twarz z potworem.
Autorka opowiadała również o bohaterkach swoich zbiorów reportaży. O kobietach niezwykle różnych, z bogatymi bagażami doświadczeń, przeżyć i poglądów, odważnych, oryginalnych, które przekraczają szeroko rozumiane granice.
Zwieńczeniem spotkania była barwna opowieść autorki o pięknym zakątku świata – Lanzarote, na której spędziła trzy lata i poznała wszystkie jej zakamarki, skarby i tajemnice. Opowieść o uroku wyspy autorka wsparła bogatą galerią zdjęć. Spotkanie to było dla uczestników spotkania wspaniałą inspiracją do podróży.

.

Utworzono dnia 23.05.2018, 14:43

Biuletyn Informacji Publicznej