Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MELLEREM

Utworzono dnia 04.11.2019
Czcionka:

W poniedziałek, 28 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukcie odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem, dziennikarzem, reportażystą, autorem książek, który od 17 roku życia podróżuje po świecie.
Przez wiele lat pracował jako korespondent wojenny. Relacjonował m.in. wojnę w Gruzji, Afganistanie i Libii. Na spotkaniu w bibliotece autor niezwykle ciekawie opowiedział o swojej podróży z żoną do Afganistanu. Słuchacze byli szczególnie urzeczeni fotografiami miejsc, które mijał swoim kamperem w drodze do Kabulu. Barwnie opisał życie mieszkańców Afganistanu, którzy mimo trwającej w ich kraju wojny, są bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni. Historie te niewątpliwie skłaniają do refleksji nad sytuacją życia w naszym kręgu społeczno-kulturowym. Słuchacze mieli też okazję do zakupienia książki z autografem autora.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu biblioteki „Otwarci na świat - czytelnicy w biblio(akcji)”, na które biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

.

Utworzono dnia 04.11.2019, 11:25

Biuletyn Informacji Publicznej