Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"AMBASADOROWA" - spotkanie z bohaterką książki.

Utworzono dnia 21.09.2018
Czcionka:

7 września 2018 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań w bibliotece trudnym i bolesnym tematem, bo dotyczącym przemocy domowej. Jest to temat, który ostatnio dość często pojawia się w książkach znajdujących się w bibliotece. Jedną z nich jest książka „Ambasadorowa”, która „została napisana przez życie”. To historia kobiety doświadczającej w swoim związku różnego rodzaju form przemocy. W piątkowy wieczór w naszej bibliotece gościliśmy jej bohaterkę - Panią Beatę Gołaszewską. Spotkanie w formie wywiadu poprowadziła Pani Agnieszka Domeracka, terapeutka duchowa, trener, coach, socjolog. Dobrze przygotowany wywiad z bohaterką książki sprawił, że zebrana publiczność poznała nie tylko historię Pani Beaty, ale miała możliwość rozmowy i przemyśleń na temat trudnych, toksycznych relacji rodzinnych. Podsumowaniem wspólnych rozważań była sentencja, że „każdy z nas ma prawo do szczęścia, spokoju, spełnienia i szacunku wobec samego siebie”.
„Historia głównej bohaterki książki, to dowód na obalenie stereotypu, że przemoc domowa zdarza się jedynie w rodzinach ubogich. Sprawcą przemocy wobec swoich najbliższych równie dobrze może być pan Ambasador, który w czterech ścianach swojego domu zmienia się w domowego tyrana.”
Na koniec uczestnicy spotkania mogli kupić książkę i otrzymać wpis z autografem.
Pomimo trudnego tematu spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Dowodem niech będą słowa naszych gości: „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wspaniałej atmosfery, otwartości oraz wznoszącej energii osób i miejsca. Wystrojem biblioteki jesteśmy zauroczone. Przekonałyśmy się, że w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców może być naprawdę pięknie oraz to, że biblioteka może przyciągać nie tylko zapachem druku, ale i przytulną, zadbaną przestrzenią.”
Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do książki „Ambasadorowa”, która znajduje się w zbiorach biblioteki.

.

Utworzono dnia 21.09.2018, 13:06

Biuletyn Informacji Publicznej